ÇALIŞKAN'DAN YETKİLİLERE ÇAĞRI

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Akevler Mahallesi Muhtarlığı'nda vatandaşlarla buluşarak deprem sonrası yaşanan mağduriyetleri dinledi. Çalışkan, ortak akılla hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, vatandaşların taleplerinin dikkate alınmasını istedi.

ÇALIŞKAN'DAN YETKİLİLERE ÇAĞRI

"MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ"

Deprem sonrası rezerv alan ilan edilen bölgelerdeki sağlam evlerin yıkılmasına karşı çıkan vatandaşların taleplerine kulak veren Çalışkan, "Millet ile devlet karşı karşıya getirilmemelidir" diyerek, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

"YILLARIN EMEĞİ YOK EDİLMESİN"

Rezerv alan ilan edilen bölgelerde yaşayan vatandaşların hızlı tahliye talepleriyle karşı karşıya kaldığını belirten Çalışkan, vatandaşların ev bulamamaktan, fahiş kiralardan, yıllarca çalışıp yaptırdıkları evlerinin sağlam raporu verilmesine rağmen yıkılacak olmasından ve borçlanma rakamlarının belirsizliğinden dolayı rahatsız olduklarını ifade etti.

"REZERV ALANLARDA KAFA KARIŞIKLIĞI SÜRÜYOR"

Vatandaşlar, rezerv alan ilan edilen bölgelerde yaşanan mağduriyetlerin arttığını belirtiyor. Kurallara uyarak ve gerekli izinleri alarak evlerini onardıklarını söyleyen vatandaşlar, ani tahliye kararlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bu durum, onları hem maddi hem de manevi olarak zor durumda bırakıyor. Birçok vatandaş, başlarını sokacak başka bir yer bulamamaktan ve kiraların aşırı yüksek olmasından şikayetçi.

"REZERV ALANLARDA TAHLİYE KARARLARI VATANDAŞLARI ENDİŞELENDİRİYOR"

Evlerinin az hasarlı olmasına rağmen tahliye edilmesi kararına anlam veremeyen vatandaşlar, bu durumun büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyor. Yıllarca çalışıp emek verdikleri evlerinin yıkılması, belirsizlikler ve yeni borçlanma rakamları başlıca endişe kaynakları. Özellikle çocuklu aileler, yaşlılar ve kadınlar, güvenle barınabildikleri yuvalarının yıkılmasını istemiyor.

"GÜVENLİ YUVALAR YIKILMASIN"

Çalışkan, hasar görmüş birçok alan varken çocuklu aileler, yaşlılar ve kadınların güvenle başlarını soktukları yuvalarının yıkılmaması taleplerinin haklılığını belirterek, "Bu sorunun da takipçisi olup hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

HATAY (UHA) - MEHMET NUR

BELEDİYELER

EKONOMİ