VAN BAŞKALE'DE ÇIKAN KAVGA İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

Van'da mahalle ile mezrada oturanlar arasında 'yayla arazisi' meselesi nedeniyle çıkan taşlı, sopalı kavgada 1'i kadın 3 kişi yaralandı. Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı ATLI'dan ilk açıklama!

VAN BAŞKALE'DE ÇIKAN KAVGA İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

Olay, Başkale ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Oğulveren Mahallesi'ndeki yaylada meydana geldi. Oğulveren Mahallesi ile Mazılı mezrasında oturanlar arasında uzun süredir devam eden 'yayla arazisi' meselesi nedeniyle tartışma çıktı. İki yerleşim yerinde oturanlar, koyun sağmak için gittikleri yaylada Kavga etti. Kadınların da karıştığı taşlı sopalı kavgada 1'i kadın, 3 kişi yaralanırken, ihbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılırken, jandarma bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

BAŞKALE'DE ÇIKAN KAVGADA AŞİRET LİDERİNDEN AÇIKLAMA

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Oğulveren köyünde, köylüler arasında çıkan yayla kavgasında 3 kişi yaralandı. Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı ATLI'nın araya girmesiyle, olaya karışan taraflar ve mülki idari amiri ile yapılan görüşmeler sonucunda olayın büyümesi engellendi. Tarafların barıştırılması için ATLI'nın görüşmeleri devam ediyor

HAKKARİ (UHA) - NECMİ ERTUŞ

BELEDİYELER

EKONOMİ