SAMANDAĞ'DA PARKE VE KONKASÖR TESİSİ HAYATA GEÇİYOR

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, seçim döneminde söz verdiği "Parke Taşı Fabrikası ve Konkasör Projesi"nin hayata geçeceğini duyurdu. Belediye, bu projeyle yıllık 15 milyon TL tasarruf etmeyi planlıyor. Kendi kaynaklarıyla üretim yapacak tesisin temeli önümüzdeki günlerde atılacak.

SAMANDAĞ'DA PARKE VE KONKASÖR TESİSİ HAYATA GEÇİYOR

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, seçim döneminde vaat ettiği projelerden biri olan "Parke Taşı Fabrikası ve Konkasör Projesi"nin müjdesini verdi. Başkan Karaçay, Samandağ'ın yeniden inşası ve kalkınması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Samandağ Belediyesi, ilçenin yol sorunlarını çözmek amacıyla öz kaynaklarıyla parke taşı, briket ve altyapı malzemelerinin üretileceği bir tesis kuruyor. Bu proje ile belediyenin yıllık yaklaşık 15 milyon TL'lik gider kaleminin ortadan kalkması hedefleniyor. Tesisin temeli önümüzdeki günlerde atılacak.

Başkan Karaçay yaptığı açıklamada, "Sevgili Samandağlılar, sizlere seçim vaatlerimizden biri olan Parke Taşı Fabrikası ve Konkasör Projesi'ni duyurmak istiyorum. Belediyemiz kendi kaynaklarıyla parke, briket ve altyapı malzemelerini üreterek yıllık 15 milyon TL'lik bir tasarruf sağlayacak. Projemizin temelini önümüzdeki günlerde atacağız. Diğer projelerimiz için de görüşmelerimiz devam ediyor, Üreten Samandağ'ı hep birlikte kuracağız," ifadelerini kullandı.

HATAY (UHA) - MEHMET NUR

BELEDİYELER

EKONOMİ